Gruszka bokserska nie tylko dla pięściarzy

Gruszka bokserska nie tylko dla pięściarzy

Gruszka bokserska to sprzęt, który kojarzy się z treningiem pięściarzy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wyposażyć w nią swoją domową siłownię.

Dzięki gruszce, pięściarz poprawia koordynację, udoskonala wyprowadzanie ciosów, a jednocześnie pracuje nad szybkością i refleksem. Nic więc dziwnego, że jest to podstawowy sprzęt dla każdego zawodowego boksera. Nie jest jednak powiedziane, że jest zarezerwowana wyłącznie dla profesjonalistów. Ba, śmiało korzystać z niej mogą nawet ci, którzy z boksem mają niewiele wspólnego. Kondycja i refleks potrzebne są nie tylko w większości sportów, ale też w życiu codziennym.

Rodzaje gruszek

Gruszka bokserska to nic innego jak mały worek treningowy. Jego nazwa nie jest przypadkowa, bo kształtem przypomina owoc. Występuje w dwóch wariantach – wiszącym i stojącym.
Wisząca – przy pomocy haka lub specjalnego mocowania – jest przyczepiona do sufitu i powinna znajdować się mniej więcej na wysokości głowy trenującego. Po uderzeniu gruszka natychmiast wraca do pozycji wyjściowej.

Gruszka stojąca nie jest mocowana do sufitu, ale do specjalnej platformy. Przy zakupie trzeba zwrócić szczególną uwagę na podstawę, która musi być stabilna i odpowiednio ciężka, by całość nie przewróciła się w czasie treningu. Niektóre modele posiadają regulowaną wysokość, dzięki czemu każdy trenujący może dopasować sprzęt pod swój wzrost.

Na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na jej ciężar. Te najlżejsze (poniżej 0,5 kilograma) nadają się do treningu szybkościowego i poprawy koordynacji ruchowej. Najlepiej w tej roli sprawdzi się gruszka wisząca. Cięższe (do kilku kilogramów) stosuje się do ćwiczeń konkretnych ciosów i w tym przypadku lepiej postawić na gruszki stojące.

Gruszki produkowane są ze skór sztucznych i naturalnych. Bardzo ważne są szwy – muszą być solidnie wykonane i przede wszystkim trwałe. To one głównie odpowiadają za żywotność sprzętu.

Co się przyda?

W przypadku gruszki wiszącej, przy zakupie trzeba sprawdzić zawartość zestawu – czy znajduje się w nim sprzęt lub hak do podwieszenia. Oprócz tego, potrzebne będą rękawice bokserskie. Z tego powodu warto przyjrzeć się ofertom w serwisie Pricelesso.pl. Jego zaletą jest możliwość wystawiania produktów do sprzedaży w pakiecie – można więc w jednej transakcji zakupić od razu wszystkie niezbędne przedmioty.

Jeśli aktualnie w ofercie nie ma pakietów – nic nie stoi na przeszkodzie, by samemu – przy pomocy odpowiedniego formularza – zgłosić chęć zakupu interesujących przedmiotów. Serwis automatycznie poinformuje szukającego o pojawieniu się oferty, która spełnia jego wymagania.

Ten wpis nie ma jeszcze żadnych ocen. A jak Ty go oceniasz? :)